Korekcja odstających uszu
Odstawanie uszu jest najczęstszą przyczyną zgłaszania się do chirurga plastyka z prośbą, aby operacyjnie spowodować ich przyleganie do czaszki. Jest wiele wad wrodzonych uszu, począwszy od ich niewykształcenia się (braku) aż po wady wrodzone o różnym nasileniu. Uszy rosną do 11 roku życia. Wykonanie operacji po 11 roku życia nie wpływa już na rozwój chrząstek ucha.
Jednak czasami wykonuje się te operacje u dziecie przed pójściem do szkoły, aby oszczędzić im przykrości ze strony kolegów wyśmiewających się z ich wyglądu.
Operacja uszu polega na nacięciu skóry z tyłu za uchem, odsłonięciu chrząstki małżowiny usznej i założeniu na nią szwów, które uwypuklą ją do przodu, dzięki czemu ucho bedzie przylegało do czaszki.
Przyczyną odstawania ucha jest to, że chrząstka jest zbyt płaska i dlatego należy ją złamać.
Chrząstka ucha jest sprężysta i - jak to nazywają niektórzy chirurdzy - ma swoja "pamięć", co znaczy, że będzie starała się odzyskać dawny kształt. Aby jej to uniemożliwić, stara się, aby po operacji ucho było bardzo przylegające. Chirurdzy proszą też o noszenie opaski elastycznej (takiej jakiej używaja tenisiści), aby zapobiec odstawaniu.
Proszę się więc przygotować na to, że na początku ucho będzie za bardzo przylegające, ale po upływie 10 - 14 dni
zacznie wygladać naturalnie.
Operacja wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Polega to na wstrzyknięciu ksylokainy pod skórę tylnej powierzchni ucha. Sam operacja nie jest bolesna.
Przed operacją należy wykonać podstawowe badania, to znaczy morfologię krwi i badanie układu krzepniecia krwi. Trzeba być zdrowym i nie powinno się mieć żadnej infekcji. Operację wykonuje się po miesiączce, ponieważ przed nią możliwe są naturalne zaburzenia krzepnięcia krwi.
https://www.ratalnie.com/index.php/medi-raty